Kreativní startupy změří síly v Hradci Králové
Rozhovor s ředitelkou Creative Hubu nejenom o tom, jak soutěž Creative Business Cup pomáhá kreativním startupům získat pozornost investorů a uspět na globálním trhu.
V průběhu celého roku je možné se registrovat do přípravné fáze projektu tzv. preinkubace. My vám pak přidělíme preinkubačního manažera, se kterým se připravíte na podání žádosti. Žádost můžete podat i bez předchozí preinkubace, nicméně bude to pro vás obtížnější, proto tuto službu doporučujeme všem zájemcům. Ušetří vám hodně času i nervů a možná také zbytečné zklamání, protože zvýší vaši šanci na přijetí do projektu. Podrobnosti o preinkubaci najdete v tomto článku.
Splňujete základní podmínky Technologické inkubace? Potřebujeme slyšet třikrát ANO:
Vlastnosti vašeho projektu, produktu či služby bez kterých to nepůjde:
Před podáním žádosti je potřeba si také ujasnit sektor, do kterého se přihlásíte. Špatná volba může později zbytečně vést k jejímu zamítnutí. Více o jednotlivých sektorech se dočtete na našem webu v rozcestníku hubů.
Všechno má svá pravidla i podmínky
Předem se zamyslete nad podmínkami čerpání podpory.
Komplexní způsob podpory rozvoje vaší firmy. Zahrnuje poskytnutí finanční dotace a také řadu doprovodných služeb, jako je asistence inkubačního týmu, mentoring odborníků, účast na workshopech a další poradenství. Inkubace startupu se rozděluje na dvě části:
Přímá podpora
Finanční prostředky, ze kterých mohou být hrazeny veškeré způsobilé náklady inkubace. Pro indikativní určení, resp. zařazení nákladu můžete využít konzultaci s inkubačním manažerem. Výdaje musí splňovat všechny následující podmínky:
Nepřímá podpora
Je poskytována formou mentoringu inkubačním manažerem a vybranými experty, dále možností účasti na workshopech a eventech a dalšími službami / aktivitami. Inkubační manažer vám pomůže a zajistí jednak administrativní, ale hlavně odbornou pomoc v rámci inkubace (objednávky, kurzy, školení, administrace žádostí apod.). Čerpání nepřímé podpory je povinné.
Používáme Agendový informační systém (AIS), který obsahuje veškeré náležitosti pro její vyplnění. Součástí žádosti jsou jak povinné (Business plán) tak nepovinné přílohy (letter of intent, technický popis či nákres Vašeho produktu). Žádost včetně příloh je třeba systémem odeslat v lhůtě určené výzvou (do 30. května), dříve ani později žádost podat nelze.
Pro úspěšné podání žádosti je nutné splnit následující 3 kroky:
Systém nabízí rozhraní pro podání žádosti a vyplnění inkubačního plánu. Business plán se nahrává jako příloha. Pokud si s podáním nevíte rady, obraťte se na svého preinkubačního manažera.
Tipy pro podání žádosti
Žádost jsme podali. A co teď?
Z praxe minulých výzev víme, že hodnocení trvá asi 6 měsíců. Podrobnější informace o tom, co se děje po podání žádosti najdete v tomto článku.
Zaregistrujte se do preinkubace nebo se jen podívejte na web do sekce Výzvy. Čas máte už jen do 30. května! Všem žadatelům přejeme jak hodně štěstí, aby obstáli v náročném konkurenčním prostředí ostatních projektů, tak trpělivost při zpracovávání žádosti. Úspěchy našich startupů dokazují, že se to vyplatí!
Poznámka: Tento článek je jen stručným návodem, všechny kompletní instrukce najdete v dokumentech aktuální výzvy.
Podobné aktuality